Województwo pomorskie było naszym pierwszym celem na rok 2023 – cieszymy się, że mogliśmy rozpocząć tegoroczną edycję Biblioteki Przedszkolaka w tak pięknych okolicznościach przyrody i we współpracy ze świetnymi przedszkolami ❤
W zeszły piątek przekazaliśmy kuferki-minibiblioteczki ostatnim dwóm przedszkolom z Pomorza. Łącznie odwiedziliśmy aż 25 placówek, a w naszych warsztatach udział wzięło ponad 600 dzieci! Przez najbliższe miesiące będą kontynuować projekt i zapoznawać się z kolejnymi książkowymi bohaterami 🧙‍♂️🐭🐕
Akcja nie mogłaby się odbyć, gdybyśmy działali sami. Dlatego chcemy podziękować współpracującym z nami instytucjom: Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Pomorskiego oraz Instytutowi Książki.
Dziękujemy też oczywiście przedszkolom, które zgłosiły swoją chęć udziału w projekcie – bardzo cieszymy się, że mogliśmy Was odwiedzić! Serdeczne pozdrowienia dla:
Przedszkole „Akademia Przedszkolaka” w Kartuzach, Przedszkole Niezapominajka Banino, Przedszkole nr 1 we Władysławowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Kościerzynie, Przedszkole Nowa Wieś Lęborska, Przedszkole Nr 2 w Pelplinie, Samorządowe Przedszkole w Gniewinie, Publiczne Przedszkole Nad Rzeczką, Przedszkole Samorządowe w Nowych Polaszkach, Przedszkole Gardeja, Przedszkole w Garczynie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ciekocinie, Przedszkole Nibylandia w Rokitnice, Niepubliczne Przedszkole Skrawek Nieba w kowalach, Przedszkole Motylek Człuchów, Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Kościerzynie, Przedszkole językowe i żłobek HAPPY KIDS w Kościerzynie, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu, Przedszkole Językowe BLUEBELL w Kościerzynie, Przedszkole Samorządowe nr 1 w Linii, Publiczne Przedszkole w Skorzewie, Gminne Przedszkole w Zblewie, Przedszkole Niepubliczne Promyczek w Bojanie, Przedszkole w Skarszewach ” Tęczowy Zakątek „, Samorządowe Przedszkole w Kostkowie.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zrealizowano ze środków Województwa Pomorskiego.