Najnowsza odsłona projektu “Co autorom w głowach siedzi” obfituje w wartościowe zajęcia plastyczne dla najmłodszych, które odbywają się w kameralnych krakowskich księgarniach. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, które nie tylko kochają książki, lecz także chcą doskonale bawić się przy tworzeniu unikatowych projektów artystycznych i nie boją się przy tym trochę pobrudzić! Na, organizowanych przez Fundację Burza Mózgów, warsztatach przygód jest niemało – od poznania niezwykle interesujących historii bohaterów książek dla dzieci po tworzenie oryginalnych grafik techniką monotypii,  układanie barwnego renesansowego kolażu, naukę rysunku, połączoną z dawką wiedzy o historii sztuki, wykrawanie tradycyjnych ludowych wycinanek czy też kreowanie przepięknych lalek-królowych z kolorowych materiałów i dekoracji. Prowadzone przez doświadczonych instruktorów spotkania są zarówno okazją do kształtowania zdolności manualnych u najmłodszych, jak i zdobywania przez nich wiedzy z zakresu sztuki, kultury i literatury, a nawet historii. 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia informacji na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych i odkrywania kolejnych pomysłów na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi! 

Projekt “Co autorom w głowach siedzi”  dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.