Zaczynamy edycję na rok 2024 – na początek odwiedzimy województwo pomorskie!

Biblioteka Przedszkolaka, której celem jest promocja czytelnictwa wśród przedszkolaków i wspieranie placówek oświatowych w miejscowościach do 25 tysięcy mieszkańców, w maju i czerwcu odwiedzi przedszkola w województwie pomorskim. W drewnianym kuferku-minibiblioteczce, który otrzyma każde biorące udział w akcji przedszkole, oprócz 11 wartościowych książek, znajdą się też:

  • karty pracy
  • instrukcje i scenariusze warsztatów
  • dyplomy dla przedszkolaków i dziadków
  • inne pomoce edukacyjne: kukiełki, typograficzne okularki dla każdego dziecka…

Przekazanie kuferka połączone będzie z literacko-typograficznymi warsztatami, przeprowadzonymi przez Łukasza Dębskiego. Udział w akcji to okazja do świetnej zabawy dla przedszkolaków oraz do podniesienia kompetencji w zakresie edukacji literackiej dla pedagogów i opiekunów.

Chętne placówki zachęcamy do wysyłania zgłoszeń na adres mailowy: biblioteka.przedszkolaka@gmail.com.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zrealizowano ze środków Województwa Pomorskiego.