Spotkajmy się w Krynicy! Nowa baza terenowa i ośrodek rezydencji artystycznych Fundacji Burza Mózgów w Krynicy-Zdroju

Koniec roku to nie tylko czas podsumowań, ale zapowiedzi. Doliczyliśmy się frekwencji na dwóch tegorocznych edycjach Festiwalu Literatury dla Dzieci i zebraliśmy zdjęcia ze wszystkich przedszkoli, szkół, bibliotek i księgarni, w których gościliśmy z warsztatami czytelniczymi i artystycznymi. Powoli zbieramy siły na kontynuację bieżących projektów, a w międzyczasie spieszymy się podzielić z Wami radosną wiadomością!

Dzięki dofinansowaniu ze środków Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 (PROO) tworzymy przyszłą bazę terenową dla działań Fundacji Burza Mózgów w Krynicy-Zdroju. W specjalnie adaptowanej Willi Jagusia położonej w sercu perły polskich uzdrowisk powstaje nasz oddział terenowy, a w nim baza REZYDENCJI ARTYSTYCZNYCH ze świetlicą warsztatowo-biblioteczno-konferencyjną zwaną OGRODEM SZTUK, czyli pracownią malarską, ceramiczną i miejscem plenerowym.

Już od 2024 roku zaprosimy artystów z najróżniejszych dziedzin: pisarzy/pisarki, twórców/twórczynie sztuk wizualnych, ludzi filmu, muzyki i teatru oraz animatorków/animatorki kultury z całej Polski (i nie tylko!) na dwutygodniowe lub miesięczne REZYDENCJE ARTYSTYCZNE. Planujemy stworzyć miejsce dla oddechu i przestrzeni do twórczej pracy, dla inspiracji i interakcji z lokalnym środowiskiem artystycznym.

W Krynicy bywali wielcy – od Heleny Modrzejewskiej i Józefa Kraszewskiego, przez Jana Kiepurę i jego żonę Marthę Eggert po gwiazdy międzywojennego filmu z Eugeniuszem Bodo na czele. Chcemy nawiązać do tych twórczych tradycji i stworzyć nowe miejsce odpowiadające na współczesne potrzeby różnych środowisk.

Już wkrótce zaprosimy Was na stronę internetową tego nietuzinkowego projektu.

Śledźcie nasze kanały!

Już wkrótce zaprosimy Was na stronę internetową tego nietuzinkowego projektu.

Śledźcie nasze kanały!

***

Zadanie jest finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.