W grudniu 2021 zakończyła się kolejna edycja projektu Biblioteka Przedszkolaka, która jest realizowana już od 2017 roku. 

Podczas tegorocznej edycji udział wzięły aż 93 przedszkola z:

  • Województwa Pomorskiego
  • Województwa Podkarpackiego 
  • Województwa Podlaskiego 
  • Województwa Zachodniopomorskiego
  • Województwa Warmińsko-Mazurskiego 
  • Powiatu Krakowskiego 

Fundacja Burza Mózgów realizuje projekt Biblioteka Przedszkolaka, by kształtować i rozwijać nawyki czytelnicze już od najmłodszych lat. Pragniemy pogłębiać kompetencje metodyczne pedagogów, podarować im wartościowe dziecięce publikacje, które będą oni mogli wykorzystać w swojej codziennej pracy. Naszym celem jest stworzenie bibliotek w Przedszkolach w całej Polsce, którą nauczyciele będą  poszerzać o ulubione książki dzieci.
Zdajemy sobie sprawę z tego, że w współczesnych przedszkolach książek jest stanowczo za mało, dlatego co roku zachęcamy placówki z różnych zakątków Polski,
z miejscowości o utrudnionym dostępie do kultury, by aktywnie włączały się w nasz projekt.
W ramach każdego organizowanego przez nas warsztatu inauguracyjnego, do placówki trafia wyjątkowy kuferek z 10 publikacjami zawierającymi zarówno opowiadania, jak i poezję dziecięcą.
Przedszkolaki tworzą
własne, spersonalizowane książki typograficzne. Każde dziecko biorące udział w projekcie otrzymuje karty pracy do realizacji działań warsztatowych, a nauczyciele instrukcje i pomoce kreatywne, które można znaleźć także na naszej stronie internetowej.