Zaczynamy edycję w 2022 roku!

Pomysłodawcą i realizatorem kampanii społeczne Biblioteka Przedszkolaka jest Fundacja Burza Mózgów.
Misją Fundacji jest wspieranie placówek oświatowych w całej Polsce w wspólnym celu promocji czytelnictwa wśród najmłodszych! Najbardziej zależy nam na tym, by Przedszkolaki sięgały po książki tak chętnie i tak często, jak tylko mogą!
W białym kuferku znajdują się publikacje zarówno klasyczne, dobrze znane rodzicom i nauczycielom, jak i zupełnie nowe, którymi pragniemy zainteresować Czytelników!
Informatory, naklejki, dyplomy, pomoce kreatywne, tymi wszystkimi materiałami dzielimy się z pedagogami i bibliotekarzami w całej Polsce, ponieważ ich zaangażowana praca i chęć do działania kształtują czytelnicze postawy dzieci!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego (Program Promocja Czytelnictwa, Operator Instytut Książki),

Dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego, Województwa Zachodniopomorskiego, dofinansowano przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego oraz przy wsparciu finansowym Gminy Niepołomice.