Przedszkola i szkoły, które przystąpiły do kampanii

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami zamieszczonymi na stronach internetowych placówek, które przystąpiły do kampanii Biblioteka Przedszkolaka

Przedszkole nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Nakle nad Notecią

Przedszkole Miejskie nr 3 Niezapominajka w Rypinie

Przedszkole nr 5 w Namysłowie

Przedszkole Publiczne Nr 1 w Lewinie Brzeskim

Publiczne Przedszkole w Dąbrowie

Publiczne Przedszkole w Dąbrowie - Oddział w Prądach

Przedszkole Gminne w Charbrowie

Przedszkole Gminne w Wicku

Przedszkole w Kowalach

Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Przechlewie

Przedszkole Publiczne nr 3 im. Kubusia Puchatka w Pruszczu Gdańskim

Niepuliczne Przedszkole Bursztynek w Pruszczu Gdańskim

Przedszkola nr 1 w Redzie

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dobranowicach

Przedszkole Samorządowe w Jerzmanowicach

Przedszkole Samorządowe w Jerzmanowicach - Odział w Łazach

Szkoła Podstawowa im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Owczarach

Samorządowe Przedszkole w Zielonkach

Przedszkole Samorządowe w Mogilanach

Przedszkole nr 26 Zgromadzenia Sióstr Serafitek w Krakowie

Happy Kids w Krakowie

Szkoła Podstawowa w Boreczku

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Orlecu i Szkoła Podstawowa w Uhercah Mineralnych

Przedszkole Publiczne im. J. Piłsudskiego w Wyżnem

Szkoła Podstawowa w Lipinach

Zespół Szkół w Krzemienicy

Przedszkole Samorządowew Modlniczce

Przedszkole Iskierki w Krzeszowicach

Szkoła Podstawowa w Obidowej

Przedszkole Samorządowe we WłosienicySamorządowe Przedszkole w Polance WielkiejPrzedszkole Samorządowe w Woli Batorskiej

Szkoła Podstawowa w Woli Zachariaszowskiej

Szkoła Podstawowa im. S. Staszica w Tropiszowie

Przedszkole w Zabierzowie

Publiczne Przedszkole w Tymowej

Przedszkole Samorządowe w Rajsku

Publiczne Przedszkole w Ryglicach

Szkoła Podstawowa w Chotowej

Przedszkole Publiczne w Błażowej

Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Zagorzycach Dolnych

Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Olchowej

Przedszkole Żyrafa w Krakowie

Samorządowe Przedszkole nr 182 w Krakowie

Mój Przedszkolak

Biblioteka Przedszkolaka to kampania, której celem jest rozwijanie nawyków czytelniczych u dzieci przedszkolnych, pogłębienie kompetencji metodycznych pedagogów, stworzenie infrastruktury czytelniczej (biblioteczki w każdym z przedszkoli) oraz partycypacyjne działania międzypokoleniowe, polegające na zaangażowaniu do regularnej współpracy babć i dziadków biorących udział w kampanii. 

Przeczytaj

Małopolska

Fundacja Burza Mózgów otrzymała wyróżnienie w kategorii edukacja, nauka, społeczeństwo obywatelskie małopolskiej Nagrody Kryształy Soli. Nagroda ta przyznawana jest najlepszym ogranizacją pozarządowym, które działają na terenie województwa małopolskiego.  

Przeczytaj

Ośrodek Niezależnej Akcji Społecznej ONAS

Fundacja Burza Mózgów z Krakowa prowadzi intensywne działania na rzecz rozwoju czytelnictwa w naszym kraju, adresując swoje warsztaty, konferencje, festiwale czytelnicze, kampanie społeczne i wiele innych przedsięwzięć do odbiorców w każdym wieku – począwszy na przedszkolakach, a skończywszy na ich babciach i dziadkach.

Przeczytaj

RFM Classic

Pięć lat temu, 21 października 2013 roku, Kraków został włączony do międzynarodowej Sieci Miast Kreatywnych UNESCO i uzyskał tytuł Miasta Literatury. Miasto Szymborskiej, Miłosza, Lema, Conrada i Wyspiańskiego.

Przeczytaj

Radio Opole

10 tytułów promuje czytanie wśród przedszkolaków. Projekt Biblioteka Przedszkolaka zawita na Opolszczyznę. Każda placówka, która weźmie udział w projekcie, otrzyma skrzynię z 10 książkami różnych autorów.

Przeczytaj i posłuchaj

Radio Kraków

Pod hasłem "Biblioteka przedszkolaka" w Krakowie rusza nowy, pilotażowy projekt promocji czytelnictwa. Na początek 48 samorządowych przedszkoli otrzyma kuferek z książkami. Dzieciom będą je czytać seniorzy: babcie i dziadkowie, zaplanowano także zajęcia plastyczno-typograficzne.

Przeczytaj i posłuchaj

TVP Kraków

Biblioteka przedszkolaka to kolejny z miejskich programów promujący czytelnictwo wśród najmłodszych. Do kilkudziesięciu samorządowych przedszkoli trafiły specjalne kuferki, a ich zawartość ma pomóc w literackiej edukacji i wykształceniu czytelniczych nawyków.

Oglądnij

RMF Classic

"Im wcześniej zachęcimy do czytania książek, tym większa jest szansa, że będziemy mieli świadome, samodzielnie i krytycznie myślące społeczeństwo, a to jest potrzeba nieustająca" - mówił we wtorek zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig. Dodał, że projekt będzie stopniowo rozwijany i jeszcze w tym toku ma być realizowany we wszystkich krakowskich przedszkolach.

Przeczytaj

Love Kraków

„Biblioteka Przedszkolaka” to nowy projekt, który ma zachęcić najmłodszych mieszkańców Krakowa do czytania. W specjalnym kuferku znajdzie się dziesięć książek, m.in. „Wierszyki domowe” Michała Rusinka czy „Skok na smog” Doroty Majkowskiej-Szajer. Mają one trafić do wszystkich samorządowych przedszkoli na terenie miasta.

Przeczytaj

miastoliteratury.pl

W ramach pilotażowego projektu edukacyjnego Krakowa Miasta Literatury UNESCO pod nazwą „Biblioteka Przedszkolaka” do wszystkich samorządowych przedszkoli w mieście trafią specjalne kuferki wypełnione starannie dobranymi i pięknie ilustrowanymi książkami. Ich czytaniu towarzyszyć będą specjalne zajęcia plastyczno-typograficzne. „Biblioteka Przedszkolaka” uzupełnia strategię edukacji literackiej Krakowa Miasta Literatury UNESCO, która docelowo obejmie działania na rzecz promocji czytelnictwa skierowane do wszystkich grup wiekowych. 

Przeczytaj

Festiwal Literatury dla dzieci / fldd.pl

Biblioteka Przedszkolaka to całoroczny program czytania generacyjnego z udziałem babć i dziadków połączony z zakładaniem minibibliotek w przedszkolach. Celem kampanii jest stworzenie modelu łatwych do realizacji warsztatów czytelniczych oraz podniesienie kompetencji w zakresie edukacji literackiej pracowników i pedagogów.

Przeczytaj

Przedszkole nr 6

W dniu 21 marca 2018 roku w grupie 3d odbyły się warsztaty inauguracyjne, które poprowadziła pani Anna Kaszuba-Dębska. Dzieci otrzymały minibibliotekę – kuferek z książkami, w którym znajduje się 10 nowości wydawniczych. Każde dziecko biorące udział w projekcie otrzymało  arkusze/karty pracy do realizacji działań warsztatowych. Następnie w trakcie zajęć warsztatowych tworzyły własną, spersonalizowaną książkę typograficzną. Potem odbyło się wspólne czytanie wybranej przez dzieci książki. Babcia Kuby - pani Danusia przeczytała przedszkolakom książkę „Praktyczny Pan” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

Przeczytaj

Kontakt

TELEFON: 570 366 740

E-MAIL: biblioteka.przedszkolaka@gmail.com

Polub Fundację Burza Mózgów na Facebooku!

Adres biura Fundacji: ul. Węgierska 8/3, 30-531 Kraków

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych" oraz logotypu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W roku 2020 dofinansowano ze środków: