RFM Classic

Pięć lat temu, 21 października 2013 roku, Kraków został włączony do międzynarodowej Sieci Miast Kreatywnych UNESCO i uzyskał tytuł Miasta Literatury. Miasto Szymborskiej, Miłosza, Lema, Conrada i Wyspiańskiego.

Radio Opole

10 tytułów promuje czytanie wśród przedszkolaków. Projekt Biblioteka Przedszkolaka zawita na Opolszczyznę. Każda placówka, która weźmie udział w projekcie, otrzyma skrzynię z 10 książkami różnych autorów.

Przeczytaj i posłuchaj

Radio Kraków

Pod hasłem "Biblioteka przedszkolaka" w Krakowie rusza nowy, pilotażowy projekt promocji czytelnictwa. Na początek 48 samorządowych przedszkoli otrzyma kuferek z książkami. Dzieciom będą je czytać seniorzy: babcie i dziadkowie, zaplanowano także zajęcia plastyczno-typograficzne.

Przeczytaj i posłuchaj

TVP Kraków

Biblioteka przedszkolaka to kolejny z miejskich programów promujący czytelnictwo wśród najmłodszych. Do kilkudziesięciu samorządowych przedszkoli trafiły specjalne kuferki, a ich zawartość ma pomóc w literackiej edukacji i wykształceniu czytelniczych nawyków.

Oglądnij

RMF Classic

"Im wcześniej zachęcimy do czytania książek, tym większa jest szansa, że będziemy mieli świadome, samodzielnie i krytycznie myślące społeczeństwo, a to jest potrzeba nieustająca" - mówił we wtorek zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig. Dodał, że projekt będzie stopniowo rozwijany i jeszcze w tym toku ma być realizowany we wszystkich krakowskich przedszkolach.

Love Kraków

„Biblioteka Przedszkolaka” to nowy projekt, który ma zachęcić najmłodszych mieszkańców Krakowa do czytania. W specjalnym kuferku znajdzie się dziesięć książek, m.in. „Wierszyki domowe” Michała Rusinka czy „Skok na smog” Doroty Majkowskiej-Szajer. Mają one trafić do wszystkich samorządowych przedszkoli na terenie miasta.

miastoliteratury.pl

W ramach pilotażowego projektu edukacyjnego Krakowa Miasta Literatury UNESCO pod nazwą „Biblioteka Przedszkolaka” do wszystkich samorządowych przedszkoli w mieście trafią specjalne kuferki wypełnione starannie dobranymi i pięknie ilustrowanymi książkami. Ich czytaniu towarzyszyć będą specjalne zajęcia plastyczno-typograficzne. „Biblioteka Przedszkolaka” uzupełnia strategię edukacji literackiej Krakowa Miasta Literatury UNESCO, która docelowo obejmie działania na rzecz promocji czytelnictwa skierowane do wszystkich grup wiekowych.

Festiwal Literatury dla dzieci / fldd.pl

Biblioteka Przedszkolaka to całoroczny program czytania generacyjnego z udziałem babć i dziadków połączony z zakładaniem minibibliotek w przedszkolach. Celem kampanii jest stworzenie modelu łatwych do realizacji warsztatów czytelniczych oraz podniesienie kompetencji w zakresie edukacji literackiej pracowników i pedagogów.

Przedszkole nr 6

W dniu 21 marca 2018 roku w grupie 3d odbyły się warsztaty inauguracyjne, które poprowadziła pani Anna Kaszuba-Dębska. Dzieci otrzymały minibibliotekę – kuferek z książkami, w którym znajduje się 10 nowości wydawniczych. Każde dziecko biorące udział w projekcie otrzymało  arkusze/karty pracy do realizacji działań warsztatowych. Następnie w trakcie zajęć warsztatowych tworzyły własną, spersonalizowaną książkę typograficzną. Potem odbyło się wspólne czytanie wybranej przez dzieci książki. Babcia Kuby - pani Danusia przeczytała przedszkolakom książkę „Praktyczny Pan” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

Rezerwacje przedszkoli: 570 366 740

biblioteka.przedszkolaka@gmail.com

Polub Fundację Burza Mózgów na Facebooku!

informacje dla mediów 785 932 149

Adres biura Fundacji