Biblioteka Przedszkolaka to całoroczny program czytania generacyjnego z udziałem babć
i dziadków połączony z zakładaniem minibibliotek w przedszkolach. Celem kampanii jest stworzenie modelu łatwych do realizacji warsztatów czytelniczych oraz podniesienie kompetencji w zakresie edukacji literackiej pracowników i pedagogów. Akcja jest pierwszą tego rodzaju kompleksową próbą zmiany i kształtowania nawyków czytelniczych wśród przedszkolaków (przedszkola to jedyne placówki w całym cyklu edukacji w większości nieposiadające regularnych bibliotek). W projekcie dotychczas wzięło udział 300 przedszkoli
z całej Polski. Każde z przedszkoli w ramach projektu dostaje w prezencie kuferek z 10 sztandarowymi pozycjami współczesnej literatury dla dzieci wokół których odbywają się spotkania czytankowe i warsztaty.

 

Pomysłodawcą i realizatorem kampanii jest Fundacja Burza Mózgów.  

 

Uwaga: Udział w projekcie grozi zaczytaniem!

 

Kontakt

TELEFON: 570 366 740

E-MAIL: biblioteka.przedszkolaka@gmail.com

Polub Fundację Burza Mózgów na Facebooku!

Adres biura Fundacji: ul. Węgierska 8/3, 30-531 Kraków

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych" oraz logotypu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W roku 2020 dofinansowano ze środków: